Dom inteligentny.

Oszczędność energii Dzięki integracji instalacji grzewczej z automatyką mieszkaniową, mieszkania są ogrzewane maksymalnie efektywnie tylko wtedy, gdy jest to konieczne. System przewiduje możliwość ustawiania indywidualnych scenariuszy temperaturowych w godzinach wybranych przez użytkownika, a funkcja sterowania zdalnego poprzez dedykowaną aplikację pozwala na skorygowanie temperatury w mieszkaniu każdym momencie i z każdego miejsca na świecie. Inteligentny system ma też możliwość wyłączania wybranych grzejników na czas przewietrzania mieszkania – jeżeli wykryje w pobliżu otwarte okno. Grzejnik Nowoczesne, grzejniki kanałowe ukryte w posadzce, w połączeniu z estetycznymi grzejnikami wiszącymi zapewnią maksymalną ustawność mieszkania. O efektywność i ekonomiczność grzania zadba inteligentny system automatyki domowej, połączony z zewnętrznymi i wewnętrznymi czujnikami temperaturowymi. Umożliwia identyfikację osoby odwiedzającej oraz kontakt z nią. Jest to oczywiste udogodnienie, które pozwala między innymi na zabezpieczenie budynku przed nieproszonymi gośćmi. Można także rejestrować odwiedziny  i dowiadywać się, kto chciał odwiedzić nas podczas naszej nieobecności, dzięki dodatkowemu wyposażeniu urządzenia w „pamięć”. Wideofon Bezpieczeństwo System automatyki zintegrowany z certyfikowanym systemem alarmowym, powiadomi właściciela lub agencję ochrony o włamaniu. Umożliwi też zdalne monitorowanie, czy wszystkie okna i drzwi wejściowe są zamknięte.

Czym jest „inteligentny dom”? To zintegrowany system urządzeń i czujników pozwalający sterować elementami wyposażenia nowoczesnego apartamentu i dopasować ich funkcjonowanie do indywidualnych potrzeb.

Inteligentny dom działa w harmonii z trybem życia jego mieszkańców. Zapewnia komfort i bezpieczeństwo, daje poczucie kontroli oraz pomaga w codziennym życiu a niejednokrotnie „myśli” za nas. Co najważniejsze, jego obsługa jest prosta i intuicyjna, a do tego możliwa również zdalnie - poza miejscem zamieszkania.

Za pomocą smartphone'a lub tabletu można m.in. zaprogramować temperaturę w pomieszczeniach czy sterować gniazdami elektrycznymi. Oprócz oczywistej wygody, pozwala on na optymalizację kosztów ogrzewania i zużycia energii.

System domu Inteligentnego pomaga żyć bez ograniczeń.
Dzięki niemu mieszkańcy Oliva Koncept zyskają:

Możliwość zdalnej kontroli urządzeń z każdego miejsca

Możliwość dopasowania apartamentu do swojego trybu życia

Oszczędność czasu i energii